انسانِ مدرن در جهان پر هیاهوی امروز، کمتر فرصت توجه به محیط اطرافش و زمینی که روی آن زیست می‌کند را داراست. از دیگر سو ، روزانه شاهد وقوع اتفاقاتی تلخ در مورد طبیعت‌مان هستیم که هم قلب هر انسانی را به درد می‌آورد و هم ذهنش را به تکاپو می‌اندازد که با این روند، آینده‌ی این کره‌ی خاکی چه می‌شود؟!

آیا با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و صنعت، که غالبا آسیب‌های بسیاری به محیط‌زیست وارد میکنند، گامی برای نگه‌داری آن هم برداشته می‌شود؟! آیا ما در برابر زمینی که با دستان پُر مِهرش، ما را در آغوش کشیده است و ما روزانه عمداً یا سهواً، ذره‌ذره در حال تخربیش هستیم ، مسئول نیستیم؟!

تمام این دغدغه‌های ذکر شده ما را بر آن داشت که علاقه‌ی دیرین خود و تجربیاتی که طی سال‌ها، در این راه به صورت شخصی کسب کرده‌ایم را به کار ببندیم و تصمیم بر همگانی کردن این سُنت پسندیده، یعنی درختکاری بگیریم تا بدین ترتیب هم فرهنگ هدیه دادن درخت را نهادینه کنیم و هم امکان شریک شدن این حس ناب و دلپذیر را برای همه‌ی مردم فراهم آوریم. تیم نهالت، متشکل از چند جوان متخصص است که در عین جوانی، از عنصر تجربه نیز بهره‌مندند و مشورت های گران‌مایه‌ی بزرگان را نیز به دیده منت نهاده و راهنمای مسیر خود می‌دانند تا به کمک همه‌ی این‌ها، شما بتوانید بدون کوچکترین دغدغه‌ای، یادگاری جاودان به نام خود یا فردی که دوستش دارید، به زمین هدیه کنید و نگرانی بابت نحوه‌ی کاشت و نگه‌داری‌اش نداشته باشید.